اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بی‌سوادی در بازه ۲ ساله از مشهد ریشه کن خواهد شد؟!

بی‌سوادی در بازه ۲ ساله از مشهد ریشه کن خواهد شد؟!

شعار سال : محمدرضا حیدری در صدوچهارمین صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: حادثه خونین ۱۷ شهریور یا همان جمعه سیاه نقطه عطفی در جریان مبارزه مردم ایران بود و شهادت مردم ما در آن روز نقطه آغازی برای ایجاد موج جدید در سراسر کشور برای ایستادگی در باب موضوعات انقلاب شد.

رئیس شورای شهر مشهد اظهار کرد: ۱۷ شهریور همچنین مصادف با روز جهانی مبارزه با بی‌سوادی است. در بسیاری از کشور‌ها باسواد‌شدن آخرین بی‌سواد را جشن می‌گیرند. آمار‌ها نشان می‌دهد هنوز نتوانسته‌ایم بی‌سوادی را در کشور ریشه‌کن کنیم. هر سال تعدادی به جمعیت بی‌سواد کشور افزوده می‌شود و این اتفاق جای بسی تأمل دارد.

خبر جدید  پایان دومین اجلاسیه فعالان مهدوی در مشهد

وی افزود: در سال گذشته بر اساس تفاهم‌نامه شهر یادگیرنده کمک کردیم آمار بی‌سوادی در مشهد از بازه چهارساله به دو سال تقلیل یابد. این کمک شورا و مدیریت شهری به موضوع باسوادی است.

وی تأکید کرد: سالروز درگذشت آیت‌الله طالقانی را در پیش داریم. این انسان فرهیخته بیش از نیمی از عمر هفتادساله خود را در زندان و تبعید و مبارزه با رژیم پهلوی گذراند.

خبر جدید  خبرنگاران در عرصه جنگ تبلیغاتی دشمن، ساز وکاری مهم برای همدلی در جامعه هستند

حیدری ادامه داد: ۲۱ شهریور روز سینما از به‌روز‌ترین هنر‌های معاصر است. سینمای ایران با رویکرد اجتماعی نقش بسزایی در حوزه فرهنگ دارد.

وی گفت: آغاز سال تحصیلی را به استادان، معلمان و دانش‌آموزان تبربک می‌گویم. با همه نقد‌هایی که به موضوع بازگشایی مدارس وجود دارد، اما باید همه به کمک مدارس بیاییم به‌ویژه در مدارسی که پروتکل‌های بهداشتی نمی‌تواند به‌خوبی اجرا شود. مانند همیشه کمک به مدارس کم برخوردار را اولویت خود قرار دهیم.

خبر جدید  خدمت رسانی آستان قدس در مناطق محروم

شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از شهرآرا نیوز، تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۹، کد خبر:shahraranews.ir،۴۱۹۶۸

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *