اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

روزانه ۴۵۰۰ گاری زباله در مشهد ضدعفونی می‌شود

روزانه ۴۵۰۰ گاری زباله در مشهد ضدعفونی می‌شود

شعار سال: علیرضا صحرا گرد اظهارکرد: در گذشته همواره برای ضدعفونی کردن گاری‌های جمع آوری زباله از آهک پاشی استفاده می‌شد که این موضوع اثرات بسیار مخربی برای محیط زیست و فضا‌های سبز شهری ایجاد می‌کرد.
وی افزود: در همین راستا و به منظور کاهش اثرات مخرب زیست محیطی استفاده از آهک، از بهمن ماه سال ۹۸ فرایند آهک پاشی به طور کامل در ضدعفونی گاری‌های جمع آوری زباله حذف شد و هم اکنون از ماده‌ای سازگار با محیط زیست به نام “جرمی ساید” استفاده می‌شود.
صحراگرد ادامه داد: این ماده سازگار با محیط زیست، ویژگی‌هایی نظیر غیر سمی و غیر سرطان زا بودن، قدرت ضدعفونی بالا و بدون اثر خورندگی، موثر برکلیه عوامل بیماری‌زای میکروبی، قارچی و ویروسی و قدرت اثربخشی بالا حتی در محیط‌های آلوده را دارد.
وی تصریح کرد: استفاده از این ماده مخصوص، در ایام شروع کرونا توانست تا حد قابل قبولی انتشار ویروس کرونا در سطح شهر را مهار کند و بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در این ایام، علاوه بر گاری‌های جمع آوری زباله، معابر و پیاده رو‌های مجاور مراکز درمانی و بیمارستانی نیز روزانه دو نوبت با جرمی ساید ضدعفونی می‌شوند.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد افزود: در حال حاضر علاوه بر ضد عفونی روزانه، این مخازن در هر هفته دو الی سه نوبت توسط دستگاه مخزن شو به طور کامل شستشو می‌شوند و برنامه‌ریزی شده است تا به محض پر شدن زباله در این مخازن، فوراً تخلیه شوند.

خبر جدید  هزینه فسادستیزی و شفافیت را می‌دهیم

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شهرآرانیوز، تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۴۵۴۹۱، shahraranews.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
برچسب‌ها: ، ،


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *