اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد|الگوی مصرف آب در حوزه کشاورزی کشور نادرست است

مشهد|الگوی مصرف آب در حوزه کشاورزی کشور نادرست است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، معصومه ابتکار ظهر امروز در همایش «رد پای آب» اظهار داشت: یکی از مواردی که باید در دستور کار قرار بگیرد اصلاح الگوی مصرف است و این مسئله باید در زمینه مصرف آب در اولویت قرار بگیرد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به برگزاری پویش رد پای آب با مشارکت بانوان در ۴ شهر کشور خاطرنشان کرد: قرار است در ۱۰ شهر دیگر در سراسر کشور نیز طی سال آینده این همایش برگزار شود.

خبر جدید  عضو مجلس خبرگان رهبری: ۹ دی حرکتی علیه فتنه و سیلی محکم مردمی به جریان انحرافی بود

ابتکار خاطرنشان کرد: این همایشها یک حرکت خودجوش و مردمی است که البته وزارت نیرو نیز در این مسئله در کنار معاونت امور زنان ریاست جمهوری مشارکت داشته است و امیدواریم از این طریق بتوانیم الگوی مصرف آب را تغییر دهیم.

وی با اشاره به اینکه باید تمامی تشکلهای مردم نهاد در زمینه تغییر الگوی مصرف آب پای کار بیایند خاطرنشان کرد: معضل آب اینک یک مسئله و مشکل جهانی است و در کشور خودمان نیز با معضل تنش آبی مواجه هستیم.

ابتکار با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی دچار الگوهای نادرستی هستیم و در حوزه مصرف نیز الگوی مصرف ما نادرست است تاکید کرد: باید فرهنگ صحیح استفاده از آب را در حوزه کشاورزی نهادینه کنیم و در این زمینه نیازمند فرهنگسازی هستیم و البته خوشبختانه جهاد کشاورزی گامهای مثبتی در این زمینه برداشته است.

خبر جدید  مشهد| ۱۲۰۰۰ کارگروه جهادی در سراسر کشور فعال است

وی افزود: طی ۳۰ سال گذشته کشور ما با خشکسالیهای جدی مواجه بودهاما امسال با بارندگیهایی که شد اوضاع تا حدودی بهترشدهاما همچنان با مشکل مواجه هستیم.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *